Baltijos keliu į laisvę – vienybės kupinas renginys Lentvaryje

KULTŪRAKONCERTAS

8/24/2023

1989 metų rugpjūčio 23 dieną, minint 50-ąsias pakto pasirašymo sukaktuves, per protesto akciją, pavadintą Baltijos keliu, apie du milijonai lietuvių, latvių ir estų susikibo rankomis, sudarydami gyvą daugiau kaip 650 kilometrų ilgio žmonių grandinę. Baltijos kelio metu susikibę dalyviai siekė visam pasauliui pademonstruoti laisvės troškimą ir Baltijos valstybių solidarumą.

Atmindami vienybės kelią, trečiadienį Lentvario kultūros rūmai kvietė miesto gyventojus ir svečius į Baltijos kelio dienos minėjimą „Baltijos keliu į laisvę“, vykusį Lentvario kultūros rūmų galiniame kiemelyje. Renginio svečiams buvo pristatytas naujas renginio formatas: neformalus, tačiau itin artimas lietuviškos muzikos vakaras naujai atgimusioje erdvėje. Kitoniškame Baltijos kelio dienos renginyje dalyvavo Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, vicemeras Jonas Kietavičius. Renginio pradžioje pilietiškomis mintimis pasidalinęs meras A. Šatevičius skatino susirinkusiuosius nepamiršti istorijos, ją atminti ir priminti jaunajai kartai.

Renginio metu svečiai, sėdėdami ant rėmėjo „Pušku pušku“ sėdmaišių, galėjo klausytis atlikėjos Inesos Bumblauskaitės ir jos grupės gyvai atliekamos lietuviškos muzikos, išalkę – pasmaguriauti užkandžių vagonėlyje. Šiais metais didžiulis dėmesys buvo skiriamas Lietuvos ateičiai – vaikams ir jaunimui. Tiek jaunesni, tiek vyresni galėjo mėgautis kūrybinėmis dirbtuvėmis. Susidomėjusieji turėjo galimybę pasigaminti Lietuvos, Latvijos ir Estijos vėliavų spalvų apyrankes ir vėliavėles, o smalsieji turėjo galimybę išbandyti „MokoMes“ ugdomąsias užduotis. Norintieji žaidimų juos atrado Lentvario jaunimo centro lauko žaidimų erdvėje. Be to, visi renginio svečiai buvo vaišinami rėmėjo AB „Vilniaus Pergalė“ naujojo skonio „Gaidelis“ sausainiais.

Visiems renginio dalyviams ir svečiams dėkojame už Jūsų įsitraukimą ir neabejingumą, o partneriams ir rėmėjams – už nuoširdų bendradarbiavimą. Džiaugiamės, kad galėjome laisve ir Baltijos šalių vienybe džiaugtis drauge!