Lentvario lietuvių liaudies dainų kolektyvas
„KLEVINĖ“

Vyresnių žmonių kolektyvą „Klevinė“ vienija meilė lietuvių liaudies dainai. „Klevinė“ išsiskiria atidumu autentiškam dainos skambesiui ir dvasiai, pagarba tėvų ir protėvių poetinei ir muzikinei kultūrai, stengiasi išsaugoti gyvą tikro dainavimo paprotį, puoselėjant išlikusias žinias ir įgūdžius. Kolektyvą sudaro kelių Lietuvos regionų žmonės, mokantys savo etnografinio krašto tarmę ir žinantys papročius.

2022-aisiais metais kolektyvas aktyviai dalyvavo Lentvario kultūros centro renginiuose: šventiniame koncerte „Vienybės žiedas“, skirtame Vasario 16-ajai, etnografinėje vakaronėje „Lygiadienio belaukiant“. Savo muzikę programą atliko ir tradicinėje Lentvario Joninių (Rasų) šventėje „Joninių papartis“, kurioje demonstravo ne tik savo meninius sugebėjimus, bet ir senuosius Rasų apeigų papročius. Kolektyvas, puoselėdamas bendruomeniškumą ir patriotiškumą, dalyvavo Valstybės ir Baltijos kelio dienų minėjimuose Lentvaryje. Be to, atstovavo miestą ir pasirodė Trakų krašto kolektyvų festivalyje „Pas Susiedus“ Rūdiškėse. Meninę veiklą aktyviai vystė ir rudenį: koncertavo Lentvario tradicinėje derliaus šventėje, dalyvavo muzikinėje popietėje „Mūsų krašto istorijos“. Kūrybinį 2022-ųjų metų sezoną uždarė, organizuodami kasmetinį bendruomenės renginį – advento vakaronę „Leliuma“.

Kolektyvas ketina ir toliau aktyviai tęsti savo meninę ir kultūrinę veiklas, dovanoti žiūrovams daugybę skambių liaudies dainų, dalyvaujant ne tik Lentvario kultūros centro renginiuose, bet ir rajoninėse, regioninėse, respublikinėse šventėse. Kolektyvas planuoja tęsti betarpišką bendradarbiavimą su Lentvario folkloro kolektyvu „Volunga“ ir dalintis gerąja patirtimi.

Vadovė Inga Okuškienė.

Lentvario liaudies dainu ansamblis Klevine
Lentvario liaudies dainu ansamblis Klevine