Lentvario vyresniųjų liaudiškų šokių grupė
„LENDVARĖ“

Trakų rajono Lentvario kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Lendvarė“ susikūrė 2004 m. Šokių grupės tikslas – puoselėti šokio tradicijas, aktyvinti liaudiškos choreografijos judėjimą Lentvaryje, Trakų rajone ir Lietuvoje, plėsti koncertinę veiklą, pasidalinti kūrybine patirtimi bei skatinti aktyvų kolektyvų bendravimą. Šokių grupei yra suteikta II-kategorija.

Šis šokėjų kolektyvas iš Lentvario kultūros centro vienija devynias šokėjų poras, kurių profesionalumas ir artistiškumas sužavėjo ne tik Lietuvos, bet ir Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Vengrijos, Lenkijos, Švedijos, Rusijos, Kroatijos, Italijos, Gruzijos žiūrovus.

Kolektyvo entuziazmas, meilė šokiui taip greitai kilstelėjo profesionalumo kartelę, kad netrukus jis garbingai atstovavo Trakų rajoną lietuvių dainų ir šventėse „Būties ratu“, „Amžių sutartinė“, „Čia mano namai“, „Vardan tos...“. Aktyviai dalyvauja respublikiniuose konkursuose .

Bendradarbiauja ir su Elektrėnų, Veisėjų, Kaišiadorių, Druskininkų, Prienų, Grigiškių, Jonavos, Garliavos, Rūdiškių kultūros centrais ir šoka jų organizuojamuose renginiuose. „Lendvarė“ propaguoja ir vysto liaudies šokio tradicijas, puoselėja tautinę kultūrą. Šoka Lietuvos regionų folklorinius bei sceninius lietuvių liaudies šokius, kuriuos pristato daugelyje rajone, respublikoje organizuojamų renginių metu ir užsienio šalių festivaliuose.

Rimutės Blikertienės vadovaujama šokių grupė „Lendvarė“ ir toliau propaguos ir vystys liaudiškų šokių tradicijas, puoselės tautinę kultūrą, aktyviai dalyvaus miesto, rajono, regiono renginiuose, tarptautinėse peržiūrose bei konkursuose.

Šokėjų credo: ,,Šokių pynę mes nupinsim, tėviškėlę padabinsim“.

Vadovė Rimutė Blikertienė.

Lentvario vyresniuju liaudisku sokiu grupe Lendvare
Lentvario vyresniuju liaudisku sokiu grupe Lendvare