ETNO Joninės kviečia į Lentvarį!

TRADICINIAI RENGINIAI

6/13/2023

Metuose yra viena labai stebuklinga naktis, kurios Lietuvoje visi laukia – tai pati trumpiausia, tačiau šviesiausia Joninių naktis metuose. Legenda byloja, kad tąnakt šviesa laimi prieš tamsą, saulė – prieš mėnulį, o augmenija pasiekia savo brandą, didžiausią vešlumą ir gyvastingumą. Trumpiausią metų naktį pildosi svajonės ir įvyksta stebuklai: pražysta Joninių papartis.

Lentvario kultūros rūmai kviečia paparčio žiedo ieškoti ne kur kitur kaip Lentvaryje ir dalyvauti tradicinėje šventėje „ETNO Joninės“.

Šventė vyks birželio 23 d. nuo 17 valandos šalia Lentvario (Graužio) ežero (https://goo.gl/maps/eFsBG2ubTJw5apng7).

Žiūrovų lauks senosios Rasų tradicijos ir apeigos su folkloro kolektyvais „Volunga“ ir „Klevinė“, dainos ir rateliai su liaudiškų šokių grupėmis „Lendvarė“ ir „Verpstė“, kapela „Rendez-vous“, vokaliniu ansambliu „Landwarowianka“, choru „Viltis“, o degantis Joninių laužas primins apie ugnies reikšmę.

Šventę vainikuos pramoginė programa: Rykantų daugiafunkcio centro ansamblis „Vilsa“, žinomo lietuvių atlikėjo Justino Lapatinsko koncertas bei ugnies studijos „Hefaistas“ pasirodymas!

Šventės metu bus organizuojama tradicinė sporto programa, skirta Lentvario miesto „Žalgiriados“ medaliams laimėti. Šventėje galėsite išbandyti savo jėgas žvejyboje „Kas pagaus: lydeką, karpį, karosą?“, šaškių, tinklinio, krepšinio baudų metimo ir futbolo varžybose, svarsčių kilnojimo rungtyse, o šeimas kviečiame dalyvauti šeimų varžytuvėse! Būtina išankstinė registracija iki š. m. birželio 14 d. Registracija į visas sporto rungtis, vykdoma tel. nr. +370 605 41475.

Šalia koncertinės ir sporto programų veiks pramogos vaikams (batutai) ir maisto bei prekybininkų zona. Žinoma, uždegus šventės simbolį, Joninių laužą, bus apdovanoti varduvininkai: Jonai, Janinos, Rasos, Janės....

Joninių šventę „ETNO Joninės“ organizuoja Lentvario kultūros rūmai. Šventės partneriai: Lentvario seniūnija, Trakų rajono kūno kultūros ir sporto centras, Lentvario miesto sporto klubas. Informaciniai partneriai: Trakų rajono laikraštis „Trakų žemė“ ir Extra FM. Šventę finansuoja Trakų rajono savivaldybė, UAB Nemuno banga, UAB Zenipa, UAB Rumida, UAB Komfovent, Alaus namai „Pilialaukis“.

Esame tikri, kad vasarvidžio šventė nepaliks abejingų, todėl nepraleiskite šios puikios progos ir susitikime Lentvaryje!