Lentvario folkloro ansambliai dalyvavo 2024 m. Dainų šventės folkloro dienos ansamblių apžiūroje

MĖGĖJŲ MENO KOLEKTYVAI

11/27/2023

Lapkričio 24 d. Rūdiškių kultūros centras kvietė pasinerti į šimtmečio šventumo tyrinėjimus kartu su Trakų rajono folkloro ansambliais, tarp kurių buvo ir Lentvario folkloro ansambliai „Klevinė“ ir „Volunga“ (vad. Inga Okuškienė).

Koncerto metu vyko 2024 m. Dainų šventės folkloro dienos ansamblių apžiūra. Folkloro diena – retai pasitaikanti galimybė žiūrovams išsamiai susipažinti su Lietuvos regionų ypatumais. 2024 m. 6000 folkloro dienos atlikėjų sugužės į Vilniaus senamiestį pristatyti Lietuvos regionų – Aukštaitijos, Žemaitijos, Suvalkijos, Dzūkijos ir Mažosios Lietuvos.

Programai įvardyti pasirinkta Kazio Sajos apsakymo magiškoji formulė – rasi rasoj rasi, rasi rasoj rasi... – kvies ieškoti ir teiks viltį tą esmę rasti. Rasa – vienas gražiausių, ryškiausių pasaulyje pasklidusio šventumo, gyvasties, skaistumo, pasaulio rasmės ir esmės simbolių. Daugiareikšmes, magiškas, antgamtines savybes jam teikia lietuvių ir daugelis pasaulio kultūrų.

Džiaugiamės ir didžiuojamės Lentvario mėgėjų meno kolektyvų pasiryžimu savo kraštą reprezentuoti šimtmetį menančioje dainų šventėje.