Lentvaryje nuvilnijo Tautiškos giesmės banga

VALSTYBINĖS ŠVENTĖS

7/7/2023

2009 m. liepos 6-ąją, minint Lietuvos vardo tūkstantmetį, „Tūkstantmečio odisėjos“ iniciatyva pasaulio lietuviai pirmą kartą tuo pačiu metu visame pasaulyje giedojo Lietuvos Respublikos himną. Idėja tokiu būdu parodyti viso pasaulio lietuvių vienybę rado platų atgarsį ir stiprų palaikymą visuomenėje ir būtent 2019 m. buvo įtvirtintas naujas valstybės šventės pavadinimas: „liepos 6-oji – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės diena“.

Šį ketvirtadienį Lentvario kultūros rūmai kvietė miesto gyventojus ir svečius į Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos renginį „Kiekvienas turime savo triumfo arką“. Renginio metu visi buvo kviečiami švęsti savo pasiekimus ir kartu giedoti Tautišką giesmę, jau penkioliktus metus iš eilės liepos 6-ąją 21 val. nuvilnijusią visame pasaulyje!

Kaip ir kiekvienais metais lentvariečiai ir atvykę svečiai: Trakų rajono savivaldybės vicemeras Jonas Kietavičius, tarybos nariai: Teresa Solovjova, Vaidas Kurganas, Vygandas Lenkauskas, Vytas Rukšėnas – Valstybės dieną šventė šalia Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios. Būdami bendrystėje, susirinkusieji buvo kviečiami ne tik kartu giedoti Tautišką giesmę, bet ir pasinerti į dr. Vido Pinkevičiaus ir dr. Aušros Motūzaitės-Pinkevičienės meninės programos „Nakties serenada Lietuvai“ muzikines gelmes.

Fisharmonijos duetas Lietuvai dovanojo klasikinės ir patriotinės muzikos vakarą. Dažnai savo kūrybiniais sumanymais publiką stebinantys atlikėjai atskleidė retai koncertuose girdimos fisharmonijos galimybes: išgirdome Vienos klasikų šedevrus, Drezdeno kompozitorių Seydelmanną bei lietuvių muzikos kūrėjų, tokių kaip Juozo Naujalio bei Juozo Gudavičiaus, garsiausius kūrinius. Ši muzikinė dovana Lietuvai nepaliko nei vieno abejingo.

Nuo mažų dienų žmogus turi būti ugdomas tautiškumo bei skatinamas puoselėti valstybės tradicijas. Be tradicijų nebūtų valstybės, tad švęskime ir puoselėkime mūsų visų Lietuvą.