Vilniaus apskrities kultūros darbuotojų kvalifikacijos kėlimo seminarų ir kūrybinių dirbtuvių ciklas „Skaitmeninė kultūra“
2024 m. balandžio 5-29 dienomis Lentvario kultūros centre vyko Vilniaus apskrities kultūros darbuotojų kvalifikacijos kėlimo seminarų ir kūrybinių dirbtuvių ciklas „Skaitmeninė kultūra“. Šiuo projektu buvo užtikrintas kokybiškas kultūros darbuotojų (renginių organizatorių, koordinatorių, projektų vadovų ir kt.) vadybinės ir organizacinės kvalifikacijos kėlimas bei didinamos skaitmeninės ir virtualios kultūros galimybės Vilniaus regione, rengiant kūrybinių dirbtuvių, laboratorijų ir seminarų ciklą „Skaitmeninė kultūra“. Tikimasi, kad tai turės įtakos tolesniam kultūros darbuotojų kokybiškam darbui skaitmeninės komunikacijos srityje.
Penkių seminarų ir kūrybinių dirbtuvių metu projekto dalyviai kėlė savo kompetencijas ir žinias skirtingose, su skaitmenine komunikacija susijusiose, srityse. Jie augo ir tobulėjo ne tik kaip kultūros specialistai, bet ir kaip asmenybės. Plati įvairių lektorių patirtis suteikė galimybę į skaitmeninę mediją pažvelgti visai kitomis akimis, praturtinant savo žinias kultūrinėje srityje.
Komunikacija – vienas pagrindinių įrankių kultūros srityje dirbantiems specialistams. Ji būtina tinkamai ir plačiai transliuojant įvykius kultūroje, kviečiant visuomenę apsilankyti renginiuose. Mokymų ciklo metu buvo mokomasi suprasti, kaip tinkamai, įdomiai ir šiuolaikiškai komunikuoti viešojoje erdvėje, bei kaip naudingai pasinaudoti įvairiomis prieinamomis interneto galimybėmis.
Mokymų ciklo dalyviai per penkis seminarus ir kūrybines dirbtuves tobulėjo skaitmeninės kultūros srityje. Pirmiausia jie mokėsi suprasti, kas yra skaitmeninis bendravimas ir bendradarbiavimas bei pagrindines sąvokas šioje srityje (lekt. Juris Belte). Vėliau dalyviai buvo supažindinti su dirbtinio intelekto galimybėmis ir privalumais, taip pat pavojais, trūkumais ir praktiniais uždaviniais, kurių metu mokėsi naudotis įvairiomis dirbtinio intelekto programomis (lekt. Marius Pareščius).
Vėlesniuose mokymuose buvo pereita prie kūrybiško komunikavimo skaitmeninėse medijose. Praktinių užduočių metu dalyviai analizavo savo kultūros įstaigų perspektyviausius aspektus, kurie galėtų padidinti lankytojų skaičių (lekt. Aistė Ptakauskė). Mokymų ciklas užbaigtas seminarais ir kūrybinėmis dirbtuvėmis, skirtomis suprasti socialinių tinklų galimybes (Facebook, Instagram). Dalyviai kartu su lektoriais analizavo savo kultūros įstaigų paskyras, vertino jų stipriąsias ir silpnąsias puses bei mokėsi, kaip tinkamai, įdomiai ir kokybiškai komunikuoti socialinėje medijoje (lekt. Domantas Širvinskas).
Be to, dalyviai įgijo praktinių įgūdžių dirbant su programomis, tokiomis kaip Canva ir CapCut, siekiant išnaudoti visas skaitmenines galimybes kuriant vizualus renginiams ir jų viešinimui socialinėje medijoje. Tai padės pritraukti didesnį lankytojų skaičių (lekt. Domantas Širvinskas). Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba, Trakų rajono savivaldybė.